niedziela, 9 kwietnia 2017

Jak zorganizować dobrą imprezę?


Nie ma chyba dorosłej osoby która by nigdy nie organizowała jakiejś imprezy. Okazję mogą być różne. W zależności od okoliczności oraz profilu gości impreza będzie miała różny charakter. Będzie inna oprawa, dekoracje, muzyka, przekąski. Miejsce imprezy również ma znaczenie, bo inne drinki podamy na domówce, inne na eleganckim przyjęciu, a jeszcze co innego przy grillu.Jeśli impreza będzie tak zwana domówka z przyjaciółmi. Najpierw należy ustalić jej termin, tak aby pasował wszystkim zainteresowanym. Warto zrobić to wcześniej, tak aby każdy mógł zorganizowac sobie tak czas, aby nic nie kolidowało z planowaną imprezą. 

Impreza w domu wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Jest to z pewnością konieczność posprzątania po imprezie. A jeśli mieszkamy w bloku to należy się liczyć również ze zdaniem sąsiadów, którzy mogą mieć pretensje o głośną muzykę późnym wieczorem. Należy ich z czystej grzeczności poinformować o planowanej domówce i zapytać czy nie będą mieli nic przeciwko temu, że muzyka przez kilka godzin będzie grała nieco głośniej. Życzliwi sąsiedzi powinni zrozumieć i nie mieć o to pretensji.
Pora później przygotować w odpowiedni sposób mieszkanie. Jeśli impreza ma być z tych huczniejszych, a goście są z tych co lubią się dobrze i hucznie bawić, to należy zabezpieczyć cenne rzeczy. Zniszczenie ich mogło by być powodem dużej straty materialnej bądź przykrości innych członków rodziny. Zawsze można przeznaczyć jakiś jeden pokój w domu, który zostanie zamknięty i wyłączony z imprezy. Tam można złożyć ewentualne cenne rzeczy, które chcemu uchronić przed zniszczeniem.
Kolejną rzeczą o jakiej należy pamiętać jest catering. Przekąski na ciepło i zimno można zamówić gotowe z dostawą do domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby je samemu przygotować. Mogą być przecież równie pyszne, a można na tym sporo zaoszczędzić. Może to być impreza składkowa, kiedy każdy wpłaca określoną kwotę za którą robi się zaopatrzenie. Każdy również może coś przynieść ze sobą. Można się umówić, co kto przynosi.
To samo się tyczy z drinków. Jeśli nie chcesz mieć zapaskudzonego dywanu i łazienki a w gorszym przypadku i całego domu to postaw na delikatne drinki i ogranicz ich ilość. Niech impreza będzie huczna, ale nie koniecznie do upadłego. Zamiast czystej wódki można proponować różnego rodzaju drinki. Mężczyźni również mogą się w nich rozsmakować. Wszystko zależy od twojej inwencji.
Nie można zapomnieć o muzyce, która jak wspomnieliśmy powinna być umiarkowanie głośna po godzinie 22, chyba, że mamy pełną zgodę sąsiadów na taką głośną domówkę.
Będąc gospodarzem imprezy ciąży na tobie trochę obowiązków. To ty musisz zadbać, aby żaden z gości nie czuł się skrępowany, aby miał co pić i co jeść. Należy choć przez chwilę porozmawiać z każdym z zaproszonych gości. W razie potrzeby zawsze masz prawo wyprosić niepożądane, bądź niewłaściwie zachowujące się osoby. Pamiętaj- Twój dom, twoje zasady. Nie pozostaje nic innego jak zorganizować imprezę. Zaproś znajomych i baw się wyśmienicie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz