poniedziałek, 24 lipca 2017

Skąd taka popularność drinków?

Dlaczego ludzie tak lubią drinki? Co jest w nich takiego kuszącego, że żadna prawie impreza nie może się bez nich obyć? 

Z pewnością w drinkach kuszących jest wiele rzeczy. Ich wygląd, czasem klasyczny, delikatny, czasem w nietypowy, w szalonych kolorach, z nietypowymi dodatkami. Drinki kochamy również za to, że jest to taka łagodniejsza wersja alkoholowa niż czysty alkohol wypijany jednym duszkiem.
Dobrym drinkiem można raczyć się przez dłuższy czas. Można zmieniać je w zależności od swoich zachcianek. Drinki lubią zarówno kobiety jak i mężczyźni. Preferencje są jednak nieco inne. Kobiety gustują w łagodniejszych drinkach, takich z owocami, kolorowymi dodatkami, słomkami, parasolkami. Lubią drinki z sokami owocowymi, dużą ilością kruszonego lodu. Mężczyźni wolą mocniejsze wersje. Nie straszne im whiskey z lodem, gin z tonikiem. Mężczyźni gustują w mocnych, konkretnych drinkach. Do ich przygotowania używa się najczęściej mocnych alkoholi takich jak wódka, gin, tequila, rum oraz przeróżnych dodatków. Mogą to być soki owocowe. Często wykorzystywany jest nektar ananasowy, sok pomarańczowy, brzoskwiniowy oraz jabłkowy. Kolorowe drinki nie mogą obejść się bez słodkich syropów, które nie tylko dobrze smakują, ale również świetnie wyglądają dodane do drinków. Przykładem takiego syropu jest grenadyna oraz blue curacao. Grenadyna wytwarzana jest z owoców granatu, ma piękny głęboki czerwony kolor. Z kolei blue curacao jest produkowane ze słodkich pomarańczy. Ma nietypowy błękitny kolor. Jest on wynikiem dodanych do syropu barwników spożywczych. Drinków jest niezliczona ilość. Jedne są znane na całym świecie, inne mniej znane, jeszcze inne dopiero powstały, stworzone przez kogoś. Takie ciekawe przepisy można znaleźć w Internecie. Przykładem interesującego drinka bazującego na wysokoprocentowym alkoholu jakim jest wódka jest drink o nazwie Tee. Oczywiście nazwa choć odmiennie pisana kojarzy się z herbatą. Dokładny przepis znajduje się na stronie http://www.lubuskibrand.pl/przepis/id/169/tee/ Do jego wykonania potrzebne są jedynie trzy składniki
  • Lubuski Vodka - 20 ml
  • Briottet Creme de Bergamot Liqueur - 20 ml
  • Mionetto Prosecco - Top up

Podstawowym składnikiem jest Lubuski Vodka. Do niej dodaje się Briottet Creme de Bergamot Liqueur w takiej samej ilość. Ta dziwnie brzmiąca nazwa to nic innego jak likier z olejku pomarańczy bergamot. Likier ten ma kwiatowy, dosyć aromatyczny, herbaciany smak. Występuje w przezroczystej wersji bądź również w złocistym kolorze.
Ostatnim składnikiem jest Mionetto Prosecco czyli białe musujące, wytrawne wino. Pochodzi ono z Włoch z regionu Treviso. Produkowane jest z białej odmiany winogron Glera. Ma on delikatny smak miodu oraz lukrecji. Potrzebna ilość to taka, aby dopełnić kieliszek Wódkę oraz Briottet Creme de Bergamot Liqueur mieszamy ze sobą, przelewamy do kieliszka do szampana, a następnie dopełniamy Mionetto Prosecco. Dekoracją powinna być herbata na kieliszku.

Ten smaczny drink zyskał już rzesze fanów. Warto go wypróbować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz