niedziela, 13 sierpnia 2017

Przyjęcie urodzinowe-niespodzianka.

Jak zaskoczyć swojego przyjaciela? Nie jest łatwo urządzić przyjęcie urodzinowe dla bliskiej osoby i jeszcze zrobić to w tajemnicy. Przyjęcia urodzinowe niespodzianki są bardzo popularne ze granicą. U nas nie jest to jeszcze często praktykowane, choć już oraz częściej pojawia się taka atrakcja. 

Nie jest łatwo bowiem zorganizować całą imprezę w tajemnicy przed solenizantem. Wymaga to nie lada zachodu, samozaparcia, dyscypliny aby się nie wygadać przed nikim. Samemu ciężko jest ogarnąć całą imprezę, chyba, że jedynie zamawia się lokal z całym cateringiem i atrakcjami i tylko płaci za wszystko. Inaczej jest kiedy samemu trzeba zadbać o wszystkie atrakcje. Tym bardziej nie jest łatwo dotrzymać tajemnicy jeśli bohaterem przyjęcia ma być współlokator, którego na czas organizacji trzeba wyciągnąć z domu, ale w taki sposób, aby niczego nie podejrzewał. Z tego właśnie powodu wszystkie przekąski muszą być przygotowane pod nieobecność solenizanta, albo zrobione w innym miejscu i tylko dostarczone pod wskazany adres. Przekąski powinny być różnorodne, łatwe do przewiezienia i ewentualnego odgrzania, jeśli mają być podane na ciepło. Niech to będą koreczki, lekkie sałatki, tortille i dipy, warzywa z sosami, słone przekąski, chipsy paluszki. Zadbać należy również o odpowiednią dekorację. Jeśli uda się współlokatora któremu urządza się przyjęcie wyciągnąć z domu na co najmniej trzy godzinki, na przykład do kina wówczas jest trochę czasu na to aby przystroić mieszkanie. Przyjecie niespodzianka nie może obyć się bez balonów. Najbardziej efektowne będą te z helem, unoszące się w powietrzu. Powiesić można także kolorowe serpentyny, rozsypać confetti. Dekoracja w przypadku tego typu przyjęcia jest niezbędna aby osiągnąć efekt dużego zaskoczenia. Przyjęcie takie wymaga również odpowiedniego rodzaju napojów wyskokowych. Oczywiście konieczny jest dobry szampan, aby z hukiem i efektownie życzyć sto lat. Oprócz szampana można podać piwo, wino albo pokusić się o przygotowanie różnego rodzaju drinków. Niech to będą różne drinki do wyboru. Panowie z pewnością nie przejdą obojętnie obok whisky z colą bądź ginu z tonikiem. Panie zainteresują się kolorowymi drinkami z parasolką, warstwowymi, tęczowymi ze słomkami. Furorę na przyjęciach robią również inne nietypowe formy podania alkoholu. Są to na przykład tak zwane pijane misie. Aby je przygotować wystarczy namoczyć w miseczce z alkoholem żelki-misie. Powinny poleżeć w nim jakiś czas, aby zdążyły wchłonąć płyn. Innym pomysłem może być podanie arbuza z alkoholem. Aby takiego przygotować konieczna jest strzykawka z mocną igłą, gdyż arbuza należy po prostu nastrzykiwać alkoholem a następnie schłodzić i podzielić na kawałki. Ciekawym pomysłem są również Galaretki z wódką. Przepis na nie można znaleźć na stronie http://www.lubuskibrand.pl/przepis/id/154/galaretki-z-wodka/. Składniki potrzebne do ich przygotowania są następujące:

Lubuski Vodka - pół szklanki
Limonki - 5 sztuk
Czerwona galaretka - 1 opakowanie
Wrzątek - pół szklanki
Sezam - 1 łyżka

Limonkę należy przekroić w poprzek, wycisnąć sok, usunąć miąższ oraz oczyścić skórkę. Puste skórki po limonce włożyć do głębszego naczynia, tak aby się nie przewracały. Rozpuszczoną we wrzątku galaretkę trzeba zostawić do ostygnięcia. Kiedy już będzie zimna, ale jeszcze płynna to odpowiedni moment aby dolać do niej wódkę i wymieszać. Kolejnym krokiem jest przelanie galaretki do skórek limonek i odstawienie do zastygnięcia w lodówce na 2 do 4 godzin. W momencie kiedy galaretka zastygnie limonki trzeba pokroić na ćwiartki i posypać ziarenkami sezamu.

Wykonanie jest proste i wymaga jedynie trochę czasu potrzebnego za zastygnięcie galaretek. Taka przekąska zaskoczy z pewnością wszystkich gości i stanie się niewątpliwie hitem przyjęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz