środa, 30 grudnia 2015

Black Martini – drink agenta 007Do kin niedawno trafił kolejny film o Agencie 007, a to świetna okazja, żeby wypróbować drink Black Martini, który agent w służbie Jej Królewskiej Mości zamawia najczęściej. Z pewnością przypadnie do gustu mężczyznom, ale również ten wyśmienity koktajl alkoholowy jest uwielbiany przez kobiety. Pamiętaj o tym, żeby przyrządzać go jako wstrząśnięty, nie mieszany!Nie trzeba nikogo przekonywać, że w 007 to agent, któremu charyzmy może pozazdrościć każdy mężczyzna. Również jego najnowocześniejsze gadżety technologiczne, sportowy samochód, piękne kobiety u boku inspirują męską część populacji na całym świecie. Jednak nawet wtedy, gdy nie jesteś wielbicielem Jamesa Bonda, warto wypróbować drink Black Martini, ponieważ jego przygotowanie jest bardzo łatwe, a smak i aromat zasługują na wagę.

Przepis na Black Martini:
Istnieje kilka przepisów na przygotowanie Black Martini zależnie od zastosowanych składników. Podstawowe z nich to wódka oraz likier z czarnych malin, wytrawne martini lub Noilly Prat, czyli wytrwany wermut. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze przepisy do przygotowania Black Martini.

Składniki na Black Martini z Noilly Prat:
·         wódka czysta – 40 ml
·         Noilly Prat (wytrawny wermut) – 5 ml
·         skręcony plasterek cytryny
·         kruszony lód

Wermut należy wlać do kieliszka martini, a następnie dodać do niego kruszony lód. Następnie należy wylać zawartość kieliszka do shakera. Wódkę wstrząsnąć z kostkami lodu, wlać do kieliszka i udekorować plasterkiem skręconej cytryny.

Składniki na 007 Black Martini z likierem z czarnych malin:
·         wódka czysta – 100 ml
·         likier z czarnych malin – 50 ml
·         skórka z cytryny
·         lód

W szklanicy barmańskiej lub w shakerze należy wymieszać wódkę z likierem oraz z lodem, a następnie przecedzić przez sitko i wlać do kieliszka typu martini – udekorować skręconą skórką z cytryny.

Przygotowanie drinka Black Martini nie powinno być wobec tego żadnym problemem – można przygotować go samodzielnie z ogólnodostępnych składników. Warto wypróbować drinka w dwóch powyższych wersjach, ponieważ każda z nich ma nieco inny smak – w przypadku wersji z wermutem jest on bardziej wytrwany, natomiast w wersji z likierem nieco bardziej słodki i owocowy.

Jeżeli wobec tego szukasz dla siebie drinka, który będzie idealnie nadawał się do oglądania filmów z Jamesem Bondem, w takim przypadku Black Martini to obowiązkowa pozycja – nie musisz mieć szczególnych umiejętności, aby go przygotować, dlatego na pewno przypadną ci do gustu i skorzystasz z tych przepisów jeszcze niejednokrotnie, na przykład na imprezę sylwestrową czy urodzinową, by zaskoczyć swoich gości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz