wtorek, 19 stycznia 2016

Nie tylko Krwawa Mery. Przepisy na drinki z sokiem pomidorowym

Jeżeli doceniasz niecodzienne smaki, w takim przypadku warto zwrócić uwagę na sok pomidorowy pomieszany z alkoholem. Jednym z najpopularniejszych drinków przygotowywanych z udziałem tych dwóch składników jest Krwawa Mery, ale to tylko początek, ponieważ jest ich znacznie więcej. Sprawdź z nami pomysły na inne drinki z sokiem pomidorowym!


Bez wątpienia to właśnie Krwawa Mery czy Mary jest tym drinkiem, który kojarzy się wielu jako pierwszy, gdy mowa o soku pomidorowym. W podstawowej wersji do jej przygotowania potrzeba soku pomidorowego, wódki, soli i pieprzu oraz lodu, w tej dla zaawansowanych również potrzebne będą dodatkowo sok z cytryny, sos Worcestershire, sos tabasco oraz sól selerowa. Przepisy na te drinki znajdują się na naszym blogu oraz można znaleźć je również pod adresem: http://www.lubuskibrand.pl/przepis/id/84/krwawa-mary/.

Jeżeli Bloody Mary przypadła ci do gustu, w takim przypadku warto wypróbować też inne drinki, które przygotowuje się z sokiem pomidorowym. Zapraszamy do ich sprawdzenia i życzymy miłego mieszania!

Russian Bloody Mary
Rosyjska Krwawa Mary to propozycja dla tych, którzy lubią shoty, czyli drinki na jeden raz. Podobnie jak w przypadku podstawowej mikstury, jej przygotowanie nie będzie dla ciebie żadnym problemem. Ze względu na dwie warstwy, w które układa się wódka i sok, ten drink przypomina popularnego Wściekłego Psa.

Składniki:
·         sok pomidorowy – 1 część
·         wódka – 1 część
·         sos tabasco – 2 krople

Do mniej więcej połowy kieliszka wlewamy wódkę, a następnie delikatnie, najlepiej łyżeczką, należy wlać do środka sok pomidorowy, który powinien opaść na jego dno. Na koniec do shota należy dodać 2 krople sosu tabasco.

Sangrita
W tym drinku smak soku pomidorowego miesza się z kwaskowatością soku z limonki oraz pomarańczy. Jest owocowy, słodki, ale też jednocześnie pikantny i świeży. Do jego przygotowania potrzebny będzie shaker. Drink Sangrita przypadnie do gustu zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Składniki:
·         sok pomidorowy – 4 części
·         sok pomarańczowy – 2 części
·         sok z limonki – 1 część
·         syrop cukrowy – 1 część
·         sos tabasco – 2 krople

Wszystkie składniki należy umieścić w shakerze z lodem, a następnie wymierzać je razem. Następnie przecedzić do kieliszków lub szklanek.

Red Devil
To drink przeznaczony przede wszystkim dla wielbicieli whisky, która razem z sokiem pomidorowym również może smakować świetnie. Do przygotowania tego drinka również przyda się shaker.

Składniki:
·         whisky – 3 części
·         sok cytrynowy – 1 część
·         sok pomidorowy – 1 część
·         sos Worcestershire – 2-4 kropli

Składniki należy wymieszać w shakerze razem z lodem, a następnie przelać do szklanek z lodem, by serwować drink on the rocks.

Black Bloody Mary
To drink, który stanowi idealne połączenie soku pomidorowego, wódki oraz soku cytrynowego. Jest serwowany jako shot i bardzo łatwy do przygotowania. Potrzebny będzie także shaker, aby wszystko dobrze wymieszać.

Składniki:
·         wódka – 1 część
·         sok pomidorowy – 4 części
·         sok cytrynowy – połowa łyżeczki


Do shakera wypełnionego lodem dodaj wszystkie powyższe składniki, wymieszaj i przelej je do szklanek z lodem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz