poniedziałek, 25 stycznia 2016

Caipiroska Strawberry, czyli truskawkowe orzeźwienie

Caipiroska to jeden z najbardziej popularnych koktajlów alkoholowych, który wywodzi się z Brazylii. Zachwyca swoim orzeźwiającym smakiem i jest doskonały na upalne lato. Do jego przygotowania potrzebna jest wódka, limonka, cukier trzcinowy oraz kruszony lód. To tradycyjna odmiana drinka Caipiroska – dokładny przepis na niego można znaleźć na naszym blogu.


Można jednak przygotować także inne jego warianty, również o wspaniałym smaku i wyglądzie. Jeżeli uwielbiasz truskawki, w takim przypadku zwróć uwagę na drink Caipiroska Strawberry – w jaki sposób go przygotować? Zapraszamy do sprawdzenia naszych przepisów już teraz!

1. przepis. Składniki na drink Caipiroska Strawberry:
·         wódka – 50 ml
·         syrop truskawkowy – 3 łyżki
·         truskawki – 2 sztuki pokrojone w plasterki, najlepiej świeże, ale mogą być też mrożone
·         woda sodowa – może być lekko gazowana
·         lód

To podstawowe składniki, ale również można nadać temu drinkowi nieco bardziej kwaskowaty charakter charakterystyczny dla tradycyjnego drinka Caipiroska poprzez dodanie połówki limonki pokrojonej w cząstki.

Do przygotowania drinka można wykorzystać shaker, ale nie jest on potrzebny. W wersji z limonką należy umieścić na dnie w szklance limonkę i lekko ją rozbić końcówką noża lub muddlerem, następnie dodać pokrojone truskawki, wlać wódkę, syrop i dopełnić wodą sodową i lodem i wymieszać. Gdy masz do dyspozycji shaker, w takim przypadku po prostu umieść w nim wódkę i syrop truskawkowy, wymieszaj, a następnie wylej zawartość na owoce umieszczone w szklance i dopełnij wodą sodową i lodem. Drink można dodatkowo udekorować plasterkami truskawki czy limonki albo cytryny.

2. przepis. Składniki na drink Caipiroska Strawberry:
·         wódka – 50 ml
·         sok truskawkowy – 80 ml
·         cukier trzcinowy – 1 łyżka
·         cytryna – 3 plasterki
·         lód

Plasterki cytryny należy pokroić na 4 części, a następnie umieścić w wysokiej szklance. Potem należy dodać do niej cukier i ugnieść go razem z cytryną. Szklankę wypełnić po brzegi lodem, wlać wódkę, sok truskawkowy i całość wymieszać.

Caipiroska Strawberry bez alkoholu
Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na alkohol lub masz ochotę na bezalkoholowy drink, w takim przypadku również można przygotować Caipiroska Strawberry bez alkoholu wymienionego w przepisach na górze – najlepiej uzupełnić jego brak wodą sodową albo sokiem truskawkowym. Będzie orzeźwiającą propozycją również dla dzieci.


Zatem przygotowanie tego drinka jest bardzo podobne do tradycyjnej Caipiroski tylko z limonką, dlatego też nawet niedoświadczona osoba nie powinna mieć z tym większego problemu. Jeżeli uwielbiasz truskawki, wtedy ten drink będzie dla ciebie perfekcyjny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz