czwartek, 28 stycznia 2016

Drink Wściekły Pies – wypróbuj nasz przepis!

Spotkałeś się kiedyś z drinkiem o nazwie Teraz Polska? W takim przypadku to był popularny drink znany szerzej pod nazwą Wściekły Pies – ta efektownie wyglądająca mikstura jest serwowana jako shot. To kapitalna propozycja dla każdego, kto lubi słodycz i pikantność w jednym.


Drink Wściekły Pies ma charakterystyczny smak, który na pewno przypadnie do gustu amatorom Krwawej Mery, ponieważ jednym z jego składników jest sos tabasco. Gdy lubisz ostre przyprawy, to coś specjalnie dla ciebie. Z drugiej strony we Wściekłym Psie znajduje się również spora doza słodkiego soku malinowego albo z czarnej porzeczki, którego zadaniem jest łagodzenie wódki oraz tabasco, dlatego po wypiciu takiego shota nie potrzebujesz dodatkowo popitki.

Ta mikstura nie jest bardzo trudna w samodzielnym przygotowaniu i można bez problemu wymieszać ją także w domu z ogólnodostępnych w sklepach składników, dlatego też jeżeli szukasz pomysłu na drinki na urodziny lub inne imprezy, wtedy warto wziąć go pod uwagę.

Czego potrzebujesz do drinka Wściekły Pies?
W sklepie nie zapomnij o dokupieniu wódki, soku malinowego albo soku z czarnej porzeczki oraz sosu tabasco. Wściekły Pies jest częściej spotykany w wersji z sokiem malinowym, ale jeżeli nie piłeś jeszcze w ogóle drinka tego rodzaju, możesz wybrać oba soki, aby sprawdzić, z którym będzie ci lepiej smakował.

Do przygotowania drinka potrzebne będą także zwykłe kieliszki, najlepiej przezroczyste, ponieważ wtedy będzie można dostrzec warstwowo układający się sok i wódkę – właśnie dlatego drink jest nazywany Teraz Polska, ponieważ u góry znajduje się pas przezroczystej wódki, a na dole ciemnoróżowego soku malinowego lub z czarnej porzeczki. Do Wściekłego Psa nie potrzeba shakera – składniki przelewa się bezpośrednio do kieliszków.

Przepis na drink Wściekły Pies – jednego shota małego lub dużego:
·         wódka – 15 ml lub 30 ml
·         sok malinowy lub z czarnej porzeczki – 10 ml lub 20 ml
·         sos tabasco – 2-3 krople

Wódka do drinka musi być mocno schłodzona, dlatego też warto wcześniej umieścić ją w lodówce, aby nabrała odpowiedniej temperatury. Wódkę odmierzyć i przelać do kieliszka, następnie dodać sok, najlepiej powoli i łyżeczką, aby opadał on na dno kieliszka, a na koniec doprawić kilkoma kroplami sosu tabasco. Niektórzy dodają również do drinka szczyptę pieprzu, aby był on jeszcze bardziej pikantny.

Inny przepis na drink znajdziesz pod adresem:

Przygotowanie Wściekłego Psa nie jest wobec tego żadnym problemem. Ten prosty w wykonaniu shot na pewno przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Przygotuj go na imprezę, a na pewno spodoba się od razu twoim gościom!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz